Арда и Хебър играят при резултат 1:1 в откриващ мач за

...

НА ЖИВО: Арда - Хебър 1:1, Георги Николов изравни

Арда и Хебър играят при резултат 1:1  в откриващ мач за съботния ден в efbet Лига. Срещата се излъчва директно по DIEMA SPORT , а на Gong.bg следим всичко минута по минута.

Началото на срещата се забави след инспекцията на мрежите от съдийската делегация. Домакините се погрижиха да поправят тази неправилност и Георги Иванов даде старт на мача.

В 5-та минута Хебър получи правото да извърши ъглов удар. След центрирането Георги Николов стреля с левия крайник, само че неговия шут бе блокиран.

След към 10 минути игра Абубакар Тунгара беше открит на границата на наказателното поле. Футболистът с номер 7 насочи доста мощен удар, само че топката мина в страни от десния непряк дирек на Дебърлиев.

Първото попадение падна в 18-та минута. Абубакар Тунгара се пребори за топката и със страховит пас изведе Тонислав Йорданов. Нападателят с хубав прехвърлящ удар съумя да осъществя нов гол на сметката си.

След инкасираното попадение гостите започнаха да владеят малко повече топката, само че разиграването се движеше основно в личната половина.

Никоай Николаев получи тежка контузия в глезена след единоборство с неприятелски футболист. Наложи се в 41-та минута Любослав Пенев да прави насилствена промяна и в игра влезе Архан Исуф.

Две минути преди приключването на постоянните 45, Абубакар Тунгара надбяга отбраната на Хебър и излезе на страхотна позиция за удар. Петър Дебърлиев обаче доста ловко съкрати дистанцията и парира удара.

През второто полувреме Арда стартира по-добре от своя конкурент. Момчетата на Александър Тунчев съумяха стигнат до положително състояние в 51-та минута. Тогава още веднъж Тунгара се завъртя технично в наказателното поле и стреля, само че стражът на гостите отби топката в корнер.

След час игра Хебър отговори на натиска. Атанса Кабов, който се появи като промяна, получи опция да обстрелва вратата на домакините, само че Анатоли Господинов се беше позиционирал добре и записва рутинна интервенция.

LIVE Арда - Хебър 1:1

1:0 Тонислав Йорданов 18'

Стартови сформира на двата отбора

Арда: 1. Анатоли Господинов, 11. Мартин Стойчев, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 77. Илия Юруков, 33. Иван Тилев, 19. Тонислав Йорданов

Старши треньор: Александър Тунчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 44. Николай Николаев, 5. Мартин Михайлов, 43. Жоао Сеско, 27. Робърт Мазан, 7. Георги Вълчев, 14. Олексий Збун, 10. Ангел Бастунов, 34. Стилиян Тисовски, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов

Старши треньор: Любослав Пенев